Scroll to top
  • Biuro
  • ptg@ptg.info.pl
  • 7:00 - 16:00

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2019 oraz Targi EkoSpalanie & EkoTechnologie KATOWICE 2019 startują już w najbliższy wtorek, 10 września. Cztery dni konferencji, paneli tematycznych, konkursów i licznych atrakcji dla zwiedzających. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Spodku oraz

na przyległym terenie pojawi się 350 wystawców z 12 krajów. Powierzchnia stoisk to 11 tys. m kw., a całej imprezy – 28 tys. m kw.
Przygotowania idą pełną parą. Targi mają ponad 30-letniątradycję. W tym roku spotykamy się po raz 18. po to, aby promować  polski przemysł wydobywczy, producentów maszyn i urządzeń. Do Katowic na największe i najbardziej wyczekiwane targi dla sektora przemysłu ciężkiego przyjeżdża cały górniczy świat – poinformowała prezes Polskiej Techniki Górniczej SA Iwona

Gramatyka, w czasie konferencji prasowej poprzedzającej Targi KATOWICE 2019, zorganizowanej w dniu dzisiejszym (5.09) przez Wydawnictwo Górnicze Spółka z o.o. i redakcję netTG .

Organizatorem targów jest PTG, współgospodarzem miasto Katowice, które na konferencji reprezentował wiceprezydent Waldemar Bojarun. – Katowice to w przypadku imprez wystawienniczych obecnie destynacja pierwszego wyboru. Odbywają się u nas imprezy światowej rangi. Targi górnicze są dla miasta dużą wartością nie tylko ze względu na historię, ale także ze względu na to, że promują innowacyjne oblicze przemysłu wydobywczego. Dzięki nim możemy pokazać, że dzisiaj Katowice to duża, nowoczesna metropolia, która jednak nie zapomina o swoim dziedzictwie – mówił wiceprezydent Bojarun. Dodał, że rozwój turystyki biznesowej jest jednym z nadrzędnych celów samorządu.

Iwona Gramatyka podkreśliła, że – w porównaniu z 2017 r. – podczas tegorocznej edycji wystawy prezentować się będzie więcej firm, które pokażą maszyny i urządzenia poprawiające efektywność pracy i zwiększające bezpieczeństwo. – W eksponowanych urządzeniach zastosowano nowe rozwiązania z dziedziny automatyki, informatyki i robotyki. Na targach będziemy promować również samorządowe i państwowe programy ekologiczne. Chcemy zachęcać do dbania o środowisko. W czasie trwania imprezy zorganizowane zostaną konferencje i panele dyskusyjne związane z tematyką bezpieczeństwa w kopalniach, przyszłości węgla w energetyce i ekologii. Poprowadzą je m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej – mówiła prezes Iwona Gramatyka.

Od lat z targami współpracuje Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Jej prezes Janusz Olszowski podkreślił, że Polska należy do światowych potęg w dziedzinie wydobycia surowców, produkcji maszyn i urządzeń. Mamy też najlepszą kadrę naukową. – Chcemy podczas targów zadać kłam stwierdzeniom, że górnictwo jest schyłkowe i przestarzałe. Wręcz przeciwnie, jest ono ważnedla gospodarki i jeszcze przez długie lata węgiel będzie podstawowym nośnikiem energii. Górnictwo to teraz Przemysł 4.0. Robotyzacja, cyfryzacja – to wszystko już w branży funkcjonuje. Targi pomagają pokazać społeczeństwu prawdziwy obraz sektora paliwowo-energetycznego – stwierdził prezes Olszowski.Partnerem targów jest także Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która w drugim dniu wystawy (11 września) organizuje konferencje „Smart Factory – jak uczynić produkcję bardziej smart z wykorzystaniem robotów?” oraz „Elektromobilność – strategia przyszłości”. Prezes RIG Tomasz Zjawiony podkreślił, że do współpracy zaproszono firmy oferujące wyjątkowe usługi, m.in. producenta polimerowych uchwytów dla robota, który dzięki nim jest w stanie przenieść nawet kruche ciastko. – Jeszcze rok, dwa lata temu firmy sektora motoryzacyjnego wątpiły w przyszłość elektromobilności. Dzisiaj mamy do czynienia z jej dynamicznym rozwojem, koniecznością wdrażania robotyzacji – podkreślał prezes Zjawiony.
Informacje na temat Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2019 oraz Targów EkoSpalanie & EkoTechnologie KATOWICE 2019 także na naszych stronach:


https://www.facebook.com/targikatowice/,
https://www.facebook.com/EkoKatowice/

Biuro Prasowe

Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2019
oraz Targów EkoSpalanie & EkoTechnologie KATOWICE 2019 

Rzecznk prasowy:
tel. + 48 668 789 559
       + 48 506 785 174
e-mail: media@ptg.info.pl

Related posts