Scroll to top
  • Biuro
  • ptg@ptg.info.pl
  • 7:00 - 16:00

Wstęga przecięta.

W Katowicach rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, którym towarzyszą Targi EkoSpalanie i EkoTechnologie. Do piątku 13 września zaprezentuje się na nich kilkuset wystawców z 12 krajów świata.

Tuż przed uroczystym otwarciem odbyła się konferencja prasowa. Jej uczestników powitała prezes Polskiej Techniki Górniczej Iwona Gramatyka. PTG S.A. jest organizatorem Targów. – Targi to ważne wydarzenie dla regionu oraz dla Polski – podkreśliła.

Za zaproszenie podziękował Wiceminister Energii Adam Gawęda. – To dla mnie bardzo ważne, te targi łączą 2 bardzo ważne obszary działania. Z jednej strony nowoczesne górnictwo, z drugiej strony nowe technologie, które pozwalają spalać węgiel w sposób czysty, który chroni środowisko – zaznaczył wiceszef resortu
energii.

Współgospodarzem wydarzenia są Katowice. – Miasto Katowice to miasto wielkich wydarzeń. Cieszymy się, że w ramach tych wielkich wydarzeń jest kontynuowana tradycja targów górniczych – przypomniał wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba.

Partnerami Targów są Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. -Gazu za wiele nie mamy, mamy za to bardzo bogate pokłady węgla. Myślę, że węgiel jeszcze przez następne dekady będzie podstawowym nośnikiem gwarantującym nam bezpieczeństwo energetyczne i zapewniające komfort, ze nikomu prądu w gniazdku nie zabraknie – ocenił prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski.

– Jesteśmy przekonani, że Śląsk jako serce czyli jeden z najważniejszych elementów krwioobiegu gospodarczego ma bardzo ważną rolę do spełnienia – zaznaczył prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tomasz Zjawiony.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 oraz Targi EkoSpalanie & EkoTechnologie 2019, to trzecia co do wielkości impreza targowa tej branży na świecie. Wydarzenie ma już prawie 35-letnią tradycję, a tegoroczna
jest już osiemnastą.

Related posts