Scroll to top
  • Biuro
  • ptg@ptg.info.pl
  • 7:00 - 16:00

Targi na świecie: NIEMCY – kanclerz Angela Merkel na konferencji z prezydentami poszczególnych landów niemieckich omawiała sprawy wydarzeń masowych na rok 2020. Konferencja miała na celu ogłoszenie aktualnych procedur organizacji wydarzeń masowych w związku z koronawirusem. Wprowadzony zakaz organizacji dużych imprez został przedłużony wstępnie do końca października, 2020.


Wprowadzony zakaz organizacji dużych imprez został przedłużony wstępnie do końca października 2020 r. Dotyczy on zdefiniowanych imprez masowych, natomiast nie obejmuje on WYDARZEŃ TARGOWYCH. W świetle obowiązujących przepisów w Niemczech, targi nie są imprezą masową. Zgodnie z zapowiedzią niemieckiego rządu, zakaz ten dotyczy eventów, na których nie jest możliwe śledzenie i monitorowanie ruchu osób oraz przestrzeganie zasad higieny. Ośrodki targowe dokumentują wystawców i zwiedzających, są w stanie ich zidentyfikować i kontrolować ich przepływ, poprzez ustalenie limitu reprezentantów wystawców na stoiskach czy ilości zarejestrowanych gości na targach. Co więcej, aby zapewnić dodatkową ochronę wszystkim uczestnikom targów, ośrodki targowe wprowadzają własne koncepcje higieny i bezpieczeństwa.

Obecnie organizatorzy targów w Niemczech rozpoczynają sezon od września zgodnie z publikowanymi na swoich stronach kalendarzami targowymi.

Informacje na ten temat pojawiły się kolejno w wielu telewizjach niemieckich oraz w prasie niemieckiej.

Źródła:
RTL DE- https://tiny.pl/7wz62 – informacja W RTL o przedłużonym zakazie organizacji dużych imprez
Sueddeutsche – https://tiny.pl/7wzvx – informacja w Sueddeutsche Zeitung odnośnie targów
https://www.facebook.com/AUMA.Messeverband/ post organizacji AUMA

Related posts